
Konferencja
Lean Corner 2020
Developing innovative ideas / Opracowywanie innowacyjnych pomysłów
SZCZECIN
27-28 Sierpnia 2020
Konferencja Lean Corner - Developing innovative Ideas
Dla kogo?
Szefowie i specjaliści działów
-
Produkcji
-
Inżynierii
-
Jakości
-
HR
-
Szkoleń
-
Logistyki
-
LEAN
Odpowiedzialni za zmiany w organizacji
-
Kierownicy działów
-
Zespołów projektowych
-
Change managerowie
Pasjonaci tematów Lean Ciągłego doskonalenia
Po co?
Uczenie się od najlepszych w swoich dziedzinach
Podczas prelekcji oraz warsztatów będzie okazja porozmawiać z praktykami, którzy zdobywali szlify w takich firmach jak:
-
Toyota
-
DGS
-
Whirlpool
-
Maserati
-
Boeing
-
Toyota Boshoku
-
Amazon
-
Preh Car Connect
-
NSK
-
Electrolux
-
Patton Air
Aktualna wiedza na wyciągnięcie ręki
Poznasz bieżące trendy w Lean Manufacturing oraz przykłady i case study wdrożeń, które prelegenci wykonywali w swoich miejscach pracy. Dodatkowo będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej o kompleksowym podejściu do Lean jakie prezentuje World Class Manufacturing.
Warsztaty
Oprócz standardowego podejścia do konferencji proponujemy również uczestnictwo w niespotykanym w zachodniopomorskim , warsztacie Toyota Business Practice Problem Solving + A3 - prowadzony przez trenera Toyota lub warsztat Kultury PDCA - prowadzony przez wieloletniego praktyka do wyboru.
Wystąpienia, które inspirują
Na konferencji Lean corner zobaczysz prelegentów z różnych zakątków świata!
Włochy, Japonia i Polska to mieszanka wybuchowa zarówno pod względem filozofii pracy jak i temperamentu.
Wszystkie wystąpienia oparte o bezcenne doświadczenia nabyte podczas pracy przy prestiżowych projektach u liderów światowego przemysłu.
Networking
Tu spotkasz specjalistów i menadżerów chętnych dzielić się wiedzą . Nawiąż kontakty, które mogą procentować przy realizacji przyszłych projektów. Wymień się doświadczeniem, aby być jeszcze bardziej LEAN!
Prelegenci
06
Eksperci różnych dziedzin przemysłu

Sara G. Innocente
Whirlpool
Continuous Improvement Manager
dla 2 fabryk
How to make lean happen
Wystąpienie w języku angielskim

Whirlpool Corporation jest to jedna z czołowych światowych spółek zajmujących się produkują i dystrybucją sprzętu AGD. Najsłynniejszą marką firmy jest Whirlpool. Od 9 września 1955 roku korporacja Whirlpool jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku. Teraz w ramach usprawniania procesów implementuje we wszystkich zakładach system produkcyjny klasy światowej (World Class Manufacturing).
Manager z wieloletnim doświadczeniem Lean zdobywanym w braży lotniczej i automotive. Teraz zarządza dwiema fabrykami Whirlpool podczas ich podróży w kierunku Systemu Produkcyjnego Klasy Światowej (World Class Manufacturing). Prywatnie globtroterka.
Traceability jako narzędzie do eliminacji MUDY.
Adrian Pawlak
JOYNEXT
Head of Quality Management

JOYNEXT to producent wysoce zaawansowanych technologicznie urządzeń Infotainment na potrzeby branży automotive. W związku z ciągle rosnącym rynkiem samochodów elektrycznych, w zeszłym roku portfolio produktów powiększyło się także o urządzenia z segmentu e-mobility. Wielkość parku maszynowego, a co z tym idzie możliwości produkcyjnych, plasuje firmę w ścisłej czołówce wszystkich producentów elektroniki w Polsce. JOYNEXT może zaoferować swoim klientom pełen zakres usług związanych z produkowanymi wyrobami dzięki własnemu centrum R&D. JOYNEXT jest częścią międzynarodowej grupy Joyson notowanej na giełdzie w Chinach.
Z wykształcenia prawnik. Absolwent m.in. studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w branży motoryzacyjnej. Od początku kariery zawodowej związany z jakością. Był i jest odpowiedzialny za budowanie/zarządzanie działami jakości oraz wdrażanie/utrzymywanie systemów zarządzania.

Narzędzie RFT Lean w przemyśle lotniczym
Pattonair to światowej klasy dostawca usług z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw dla branży lotniczej i obronnej.
Doświadczenie Pattonair w tym zakresie sięga już niemal pół wieku.
Biznes skoncentrowany jest na szczegółowym dopracowaniu rozwiązań do określonych potrzeb klienta.
Dzięki temu możliwa jest eliminacja złożoności i kosztów w obszarze łańcucha dostaw, a w to miejsce Pattonair wprowadza najwyższą jakość, wartość dodaną i ponadprzeciętne rezultaty.

Michał Palica
PattonAir
Quality Leader
Aktualnie Lider Kontroli Jakości Dostaw. Ponadto doświadczony lider jakości. Od ponad 10 lat związany zawodowo z działami jakości w firmach produkcyjnych.
Z wykształcenia inżynier. Natomiast prywatnie dumny ojciec, zapalony żeglarz, majsterkowicz oraz pasjonat wędrówek górskich oraz wycieczek rowerowych i kajakowych.
DGS jest częścią międzynarodowej organizacji Demant, która zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, implantów kostnych i urządzeń wspomagających medycynę słuchu. DGS Poland funkcjonuje w Mierzynie koło Szczecina od 2007 roku. W trakcie działalności firma rozwinęła także także usługi IT, HR, rozwoju oprogramowania, zapewnienia jakości, finansów i logistyki.
Case study: Kaizen program sugestii-wdrożenie

Inicjatywa zrzeszająca firmy i ludzi zainteresowanych dzieleniem się wiedzą związaną z LEAN. Poprzez benchamarking, szkolenia, warsztaty, konferencje, wymianę doświadczeń i materiałów ułatwiających pracę wspiera przedsiębiorstwa w Polsce.

Łukasz S. Brendel
Amazon
L&D Manager
Psycholog, mediator oraz trener z ponad 10 letnim stażem. Wspierał w rozwoju korporacje z całego świata m.in. Toyota Boshoku, gdzie jako trener Problem Solving z sukcesem przeszkolił kierownictwo dwóch fabryk w Polsce czy Whirlpool Corporation, gdzie jako sukcesor lidera filaru People Development w ramach World Class Manufacturing wdrażał zagadnienia LEAN w dwóch fabrykach. Oprócz znajomości wymagań audytowych WCM może również pochwalić się znajomością ISO TS 9001 / IATF. Obecnie Learning & Development Manager w Amazon Robotics Fulfillment Center.
Założyciel Lean Corner - miejsca gdzie wiedza i praktyka łączą się dla potrzeb biznesu.
Case study: Rebalancing linii
Sebastian Gulka
DGS Poland
General Manager

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem, zafascynowany techniką i jej zastosowaniem do optymalizacji procesów przemysłowych. Posiada wysokie kwalifikacje w obszarze mapowania strumieni wartości, analizy FMEA, systemu produkcyjnego Toyoty, metodyki Kanban oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Inżynier Automatyki i Robotyki oraz magister Zarządzania Przedsiębiorstwem Produkcyjnym. Zapalony motocyklista oraz pasjonat off-roadu, narciarstwa i karawaningu.

DGS jest częścią międzynarodowej organizacji Demant, która zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, implantów kostnych i urządzeń wspomagających medycynę słuchu. DGS Poland funkcjonuje w Mierzynie koło Szczecina od 2007 roku. W trakcie działalności firma rozwinęła także także usługi IT, HR, rozwoju oprogramowania, zapewnienia jakości, finansów i logistyki.
Case study: Całkowite opomiarowanie produkcji – Europa Systems”

Europa Systems to wiodący producent systemów i urządzeń do automatyzacji fabryk i magazynów. Firma z województwa Zachodniopomorskiego dysponuje jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie i zatrudnia ponad 240 inżynierów, techników i wysokiej klasy specjalistów. Inżynierski charakter i motto „We Are Engineers” oraz ponad 20 letnie doświadczenie zdobyte dzięki realizacji setek projektów dla klientów w 35 krajach spowodowało, iż Europa Systems to rozpoznawalny dostawca światowej klasy rozwiązań w zakresie optymalizacji wewnętrznych procesów transportu i magazynowania.

Ilona
Miziewicz-Groszczyk
Europa Systems
Marketing & Business Development Director
Od ponad 15 lat związana z branżą nowych technologii. Od ponad 5 lat kreuje rynek automatyzacji fabryk i magazynów, potrzeby konsumenckie, wprowadza innowacje i edukuje klientów. Członek Rady Programowej konferencji Smart Warehouse.

Michał Lewandowski
Europa Systems
Production Director
Absolwent Mechaniki i Budowy maszyn Akademii Morskiej w Szczecinie.
Przez 9 lat związany z Duńska firmą z branży medycznej.
0d 2019 optymalizuje dział produkcji w Europa Systems.
Specjalista od procesów produkcyjnych oraz ich optymalizacji.
Kultura Ciągłego doskonalenia: Japonia a Polska
Wystąpienie w języku polskim

NSK jest światowym potentatem produkcji łożysk, mającym ponad 100-letnią historię.
NSK jest zarejestrowaną w Japonii firmą, która ewoluowała z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych w specjalistę od łożysk tocznych i dostawcę części samochodowych działającą na rynku globalnym. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31.400 pracowników w 30 krajach. W Wałbrzychu natomiast od 2005 r. produkuje układ kierowniczy dla czołowych światowych koncernów
samochodowych jak Renault, Nissan, Fiat, Suzuki, Opel.

Hiroki Nukui
Administration Manager
NSK Steering Systems Europe
Manager Administracji NSK Steering Systems Europe(Polska), doktorant z lingwistyki na UAM, wykładowca MBA, członek SIETAR Polska oraz Japan.
Interesują go komunikacja międzykulturowa oraz międzykulturowy transferu wiedzy w ujęciu ogólnym i biznesowym, języki obce.
Agenda Dzień 1 - Warsztat
Toyota Problem Solving & A3 raport
8 godzin
Trener:
Łukasz S. Brendel
Agenda Dzień 2
08:30
Rejestracja & Kawa
09:15
Sesja 1:
-
Sara G. Innocente (Whirlpool) : How to make lean happen
-
Adrian Pawlak (Joynext): Tracebility jako narzędzie do eliminacji MUDA
-
Michał Palica (PattonAir):Narzędzie RFT Lean w przemyśle Lotniczym
12:00
Lunch I Networking
13:00
Sesja 2:
-
Hiroki Nukui (NSK Steering Systems Europe): Kultura Ciągłego doskonalenia: Japonia, a Polska
-
Łukasz S. Brendel : Kaizen program sugestii - wdrożenie
-
Ilona Miziewicz-Goszczyk & Michał Lewnadowski (Europa Systems): Całkowite opomiarowanie produkcji – Case study Europa Systems
-
Sebastian Gulka (DGS) : Case Study: Rebalancing Linii
16:45
Q & A Session
02
06
60
02
DNI
PRELEGENCI
WARSZTATY
UCZESTNICY

Miejsce
Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny Sp. z o.o.
ul. Cyfrowa 6,
71-441 Szczecin, Polska
Technopark Pomerania to zespół obiektów zarządzanych przez Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny, gdzie realizowane są programy wsparcia rozwoju przedsiębiorstw oraz świadczenie usług w centrum danych. To nowoczesna i ergonomiczna przestrzeń dla biznesu. Zatem idealny obiekt dla konferencji Lean Corner!

Nasi Partnerzy
PARTNER GŁOWNY





PARTNERZY MERYTORYCZNI



