Konferencja

Lean Corner 2020

Developing innovative ideas / Opracowywanie innowacyjnych pomysłów 

SZCZECIN

27-28 Sierpnia 2020

Konferencja Lean Corner - Developing innovative Ideas

Dla kogo?

Szefowie i specjaliści działów

 • Produkcji

 • Inżynierii 

 • Jakości

 • HR

 • Szkoleń

 • Logistyki

 • LEAN

Odpowiedzialni za zmiany w organizacji

 • Kierownicy działów

 • Zespołów projektowych

 • Change managerowie

Pasjonaci tematów Lean  Ciągłego doskonalenia

Po co?

Uczenie się od najlepszych w swoich dziedzinach

Podczas prelekcji oraz warsztatów będzie okazja porozmawiać z praktykami, którzy zdobywali szlify w takich firmach jak:

 • Toyota

 • DGS

 • Whirlpool

 • Maserati

 • Boeing

 • Toyota Boshoku

 • Amazon

 • Preh Car Connect

 • NSK

 • Electrolux

 • Patton Air

Aktualna wiedza na wyciągnięcie ręki

Poznasz bieżące trendy w Lean Manufacturing oraz przykłady i case study wdrożeń, które prelegenci wykonywali w swoich miejscach pracy. Dodatkowo będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej o kompleksowym podejściu do Lean jakie prezentuje World Class Manufacturing. 

Warsztaty 

Oprócz standardowego podejścia do konferencji proponujemy również uczestnictwo w niespotykanym w zachodniopomorskim , warsztacie Toyota Business Practice Problem Solving + A3 - prowadzony przez trenera Toyota lub warsztat Kultury PDCA - prowadzony przez wieloletniego praktyka do wyboru. 

Wystąpienia, które inspirują

Na konferencji Lean corner zobaczysz prelegentów z różnych zakątków świata!

Włochy, Japonia i Polska to mieszanka wybuchowa zarówno pod względem filozofii pracy jak i temperamentu. 

Wszystkie wystąpienia oparte o bezcenne doświadczenia nabyte podczas pracy przy prestiżowych projektach u liderów światowego przemysłu.

Networking

Tu spotkasz specjalistów  i menadżerów chętnych dzielić się wiedzą . Nawiąż kontakty, które mogą procentować przy realizacji przyszłych projektów. Wymień się doświadczeniem, aby być jeszcze bardziej LEAN!

 
 • White LinkedIn Icon
 

Prelegenci

06

Eksperci różnych dziedzin przemysłu

WhirlpoolCorp-2017Logo_2C_B.jpg

Sara G. Innocente

Whirlpool 

Continuous Improvement Manager

dla 2 fabryk

How to make lean happen

Wystąpienie w języku angielskim

image.png

   Whirlpool Corporation jest to jedna z czołowych światowych spółek zajmujących się produkują i dystrybucją sprzętu AGD. Najsłynniejszą  marką firmy jest Whirlpool. Od 9 września 1955 roku  korporacja Whirlpool  jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku. Teraz w ramach usprawniania procesów implementuje we wszystkich zakładach system produkcyjny klasy światowej (World Class Manufacturing). 

FOLLOW

 • Black LinkedIn Icon

  Manager z wieloletnim doświadczeniem Lean zdobywanym w braży lotniczej i automotive. Teraz zarządza dwiema fabrykami Whirlpool podczas ich podróży w kierunku Systemu  Produkcyjnego Klasy Światowej (World Class Manufacturing). Prywatnie globtroterka. 

Traceability jako narzędzie do eliminacji MUDY.

Adrian Pawlak

JOYNEXT

Head of Quality Management

joy.png

   JOYNEXT to producent wysoce zaawansowanych technologicznie urządzeń Infotainment na potrzeby branży automotive. W związku z ciągle rosnącym rynkiem samochodów elektrycznych, w zeszłym roku portfolio produktów powiększyło się także o urządzenia z segmentu e-mobility. Wielkość parku maszynowego, a co z tym idzie możliwości produkcyjnych, plasuje firmę w ścisłej czołówce wszystkich producentów elektroniki w Polsce. JOYNEXT może zaoferować swoim klientom pełen zakres usług związanych z produkowanymi wyrobami dzięki własnemu centrum R&D. JOYNEXT jest częścią międzynarodowej grupy Joyson notowanej na giełdzie w Chinach.

    Z wykształcenia prawnik. Absolwent m.in. studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w branży motoryzacyjnej. Od początku kariery zawodowej związany z jakością. Był i jest odpowiedzialny za budowanie/zarządzanie działami jakości oraz wdrażanie/utrzymywanie systemów zarządzania.

Narzędzie RFT Lean w przemyśle lotniczym

   Pattonair to światowej klasy dostawca usług z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw dla branży lotniczej i obronnej.

Doświadczenie Pattonair w tym zakresie sięga już niemal pół wieku.

Biznes skoncentrowany jest na szczegółowym dopracowaniu rozwiązań do określonych potrzeb klienta.

Dzięki temu możliwa jest eliminacja złożoności i kosztów w obszarze łańcucha dostaw, a w to miejsce Pattonair wprowadza najwyższą jakość, wartość dodaną i ponadprzeciętne rezultaty.

IMG_20191106_231940_edited.jpg

Michał Palica

PattonAir

Quality Leader

  Aktualnie Lider Kontroli Jakości Dostaw. Ponadto doświadczony lider jakości. Od ponad 10 lat związany zawodowo z działami jakości w firmach produkcyjnych.

Z wykształcenia inżynier. Natomiast prywatnie dumny ojciec, zapalony żeglarz, majsterkowicz oraz pasjonat wędrówek górskich oraz  wycieczek rowerowych i kajakowych.

FOLLOW

 • Black LinkedIn Icon

DGS jest częścią międzynarodowej organizacji Demant, która zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, implantów kostnych i urządzeń wspomagających medycynę słuchu. DGS Poland funkcjonuje w Mierzynie koło Szczecina od 2007 roku. W trakcie działalności firma rozwinęła także także usługi IT, HR, rozwoju oprogramowania, zapewnienia jakości, finansów i logistyki.  

Case study: Kaizen program sugestii-wdrożenie

free_horizontal_on_white_by_logaster-2.p

   Inicjatywa zrzeszająca firmy i ludzi zainteresowanych dzieleniem się wiedzą związaną z LEAN. Poprzez benchamarking, szkolenia, warsztaty, konferencje, wymianę doświadczeń i materiałów ułatwiających pracę wspiera przedsiębiorstwa w Polsce. 

FOLLOW

 • Black LinkedIn Icon
0-2.jpeg

Łukasz S. Brendel

Amazon

L&D Manager

Psycholog, mediator oraz trener z  ponad 10 letnim stażem. Wspierał w rozwoju korporacje z całego świata m.in. Toyota Boshoku, gdzie jako trener Problem Solving z sukcesem przeszkolił kierownictwo dwóch fabryk w Polsce czy Whirlpool Corporation, gdzie jako sukcesor lidera filaru People Development w ramach World Class Manufacturing wdrażał zagadnienia LEAN w dwóch fabrykach. Oprócz znajomości wymagań audytowych WCM może również pochwalić się znajomością ISO TS 9001 / IATF. Obecnie Learning & Development Manager w Amazon Robotics Fulfillment Center. 

Założyciel Lean Corner - miejsca gdzie wiedza i praktyka łączą się dla potrzeb biznesu.

Case study: Rebalancing linii

Sebastian Gulka

FOLLOW

 • Black LinkedIn Icon

DGS Poland

General Manager

DGS_logo_cmyk_p.jpg

  Menedżer z wieloletnim doświadczeniem, zafascynowany techniką i jej zastosowaniem do optymalizacji procesów przemysłowych. Posiada wysokie kwalifikacje w obszarze mapowania strumieni wartości, analizy FMEA, systemu produkcyjnego Toyoty, metodyki Kanban oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Inżynier Automatyki i Robotyki oraz magister Zarządzania Przedsiębiorstwem Produkcyjnym. Zapalony motocyklista oraz pasjonat off-roadu, narciarstwa i karawaningu.

sebastian_edited.jpg

   DGS jest częścią międzynarodowej organizacji Demant, która zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, implantów kostnych i urządzeń wspomagających medycynę słuchu. DGS Poland funkcjonuje w Mierzynie koło Szczecina od 2007 roku. W trakcie działalności firma rozwinęła także także usługi IT, HR, rozwoju oprogramowania, zapewnienia jakości, finansów i logistyki.  

Case study: Całkowite opomiarowanie produkcji –  Europa Systems”

     Europa Systems to wiodący producent systemów i urządzeń do automatyzacji fabryk i magazynów. Firma z województwa Zachodniopomorskiego dysponu­je jednym z najnowocześniejszych zakła­dów produkcyjnych w Europie i zatrudnia ponad 240 inżynierów, techni­ków i wysokiej klasy specjalistów. Inżynierski charakter i motto „We Are Engineers” oraz ponad 20 letnie doświadczenie zdoby­te dzięki realizacji setek projektów dla klientów w 35 krajach spowodowało, iż Europa Systems to rozpoznawalny dostawca świato­wej klasy rozwiązań w zakresie optymalizacji wewnętrznych procesów trans­portu i magazynowania.

Ilona

Miziewicz-Groszczyk

Europa Systems

Marketing & Business Development Director

   Od ponad 15 lat związana z branżą nowych technologii. Od ponad 5 lat kreuje rynek automatyzacji fabryk i magazynów, potrzeby konsumenckie, wprowadza innowacje i edukuje klientów. Członek Rady Programowej konferencji Smart Warehouse.

Michał Lewandowski

Europa Systems

Production Director

 Absolwent Mechaniki i Budowy maszyn Akademii Morskiej w Szczecinie.

Przez 9 lat związany z Duńska firmą z branży medycznej. 

0d 2019 optymalizuje dział produkcji w Europa Systems.

Specjalista od procesów produkcyjnych oraz ich optymalizacji.

FOLLOW

 • Black LinkedIn Icon

FOLLOW

 • Black LinkedIn Icon

FOLLOW

 • Black LinkedIn Icon

Kultura Ciągłego doskonalenia: Japonia a Polska

Wystąpienie w języku polskim

NSK Logo.png

   NSK jest światowym potentatem produkcji łożysk, mającym ponad 100-letnią historię.

NSK jest zarejestrowaną w Japonii firmą, która ewoluowała z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych w specjalistę od łożysk tocznych i dostawcę części samochodowych działającą na rynku globalnym. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31.400 pracowników w 30 krajach. W Wałbrzychu natomiast od 2005 r. produkuje układ kierowniczy dla czołowych światowych koncernów 
    samochodowych jak Renault, Nissan, Fiat, Suzuki, Opel. 

0.jpeg

Hiroki Nukui

Administration Manager

NSK Steering Systems Europe

 Manager Administracji NSK Steering Systems Europe(Polska), doktorant  z lingwistyki na UAM, wykładowca MBA, członek SIETAR Polska oraz Japan. 
          Interesują go komunikacja międzykulturowa oraz międzykulturowy transferu wiedzy w ujęciu ogólnym i biznesowym, języki obce. 

FOLLOW

 • Black LinkedIn Icon

Agenda Dzień 1 - Warsztat  

Toyota Problem Solving & A3 raport

8 godzin

Trener:

Łukasz S. Brendel

Agenda Dzień 2

08:30

Rejestracja & Kawa

09:15

Sesja 1:

 • Sara G. Innocente (Whirlpool) : How to make lean happen

 • Adrian Pawlak (Joynext): Tracebility jako narzędzie do eliminacji MUDA

 • Michał Palica (PattonAir):Narzędzie RFT Lean w przemyśle Lotniczym

12:00

Lunch I Networking

13:00

Sesja 2:

 • Hiroki Nukui (NSK Steering Systems Europe): Kultura Ciągłego doskonalenia: Japonia, a Polska

 • Łukasz S. Brendel : Kaizen program sugestii - wdrożenie

 • Ilona Miziewicz-Goszczyk & Michał Lewnadowski (Europa Systems):  Całkowite opomiarowanie produkcji –  Case study Europa Systems

 • Sebastian Gulka (DGS) : Case Study: Rebalancing Linii

16:45

Q & A Session

 

02

06

60

02

DNI
PRELEGENCI
WARSZTATY
UCZESTNICY
Obecnie brak nadchodzących wydarzeń

Miejsce 

Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny Sp. z o.o.

ul. Cyfrowa 6,
71-441 Szczecin, Polska

Technopark Pomerania to zespół obiektów zarządzanych przez Szczeciński Park Naukowo – Technologiczny, gdzie realizowane są programy wsparcia rozwoju przedsiębiorstw oraz świadczenie usług w centrum danych. To nowoczesna i ergonomiczna przestrzeń dla biznesu. Zatem idealny obiekt dla konferencji Lean Corner!

 

Nasi Partnerzy

PARTNER GŁOWNY

mba_logo_600-400.jpg
Heurisko PWS.jpg

PARTNERZY MERYTORYCZNI

joy.png
logo_edited.png